Kaszuby to idealnie miejsce dla miłośników dwóch kółek. Lasy, jeziora, przepiękne widoki i masa atrakcji to tylko kilka powodów, żeby ruszyć w teren. Nasza okolica  opływa w trasy rowerowe zarówno dla zaawansowanych jak i nowicjuszy rowerowej rodziny. Współpracujemy z serwisem lubimyrowery.pl, który profesjonalnie zajmuje się organizacją rowerowych wypadów.

Szlaki rowerowe w okolicy:

Szlak rowerowy – Kamienne Kręgi

Rowerowy Szlak Hutniczy

Czerwony Szlak Rowerowy – Kaszebsko Stegna

Czerwony Szlak Rowerowy im. Józefa Wybickiego

 

 

Najważniejszym i najpopularniejszym szlakiem na Pomorzu jest  płynąca przez Bory Tucholskie Brda, która wraz z Wielkim Kanałem Brdy tworzy wyjątkową w skali kraju trasę kajakową. Ze względu na wybitne walory przyrodnicze, mówi się że to najpiękniejszy szlak kajakowy w Polsce, a nawet w tej części Europy. Szlak Brdy obejmujący województwa Pomorskie i Kujawsko –Pomorskie jest bardzo dobrze oznakowany i posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Początek trasy znajduje się miejscowości Świeszyno nad jez. Głębokim koło Miastka, a kończy w Bydgoszczy. Jego łączna długość wynosi 233 km.. Dopływem Brdy jest Zbrzyca, która z kolei stanowi atrakcyjny szlak na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego o długości 42 km.

„Wierzyca – nurty natury, nurty kultury” to produkt turystyki kajakowej z Kociewia. Szlak oprócz walorów przyrodniczych prezentuje również dziedzictwo kulturowe Kociewia. Na szlaku znajdują się liczne atrakcje historyczne: elektrownie wodne m.in. w Czarnocińskich Piecach, Klinczu, Owidzu, katedra w Pelplinie, ruina warowni krzyżackiej w Zamku Kiszewskim, kościół pocysterski w Pogódkach, zamek krzyżacki w Gniewie oraz zabytki Skarszew i Starogardu Gdańskiego.

>>Sprawdź  trasy kajakowe w naszej okolicy.<<

 

 

 

 

 

Nordic Walking to aktywność, która powstała w Finlandii w latach 20 ubiegłego wieku, polega na marszu ze specjalnie skonstruowanymi do tego celu kijkami. Obecnie to jedna z najpopularniejszych aktywności. Podczas jej uprawiania pracuje prawie 90 procent mięśni ludzkiego ciała.

Jedną z najważniejszych zalet jest również większe spalanie kalorii, niż podczas zwykłego chodzenia, dlatego też, polecane jest osobom, które walczą z nadwagą. Poza tym uprawianie Nordic Walking wzmacnia wytrzymałość ramion i co ważne odciąża kręgosłup oraz stawy kolan i bioder.

Szwajcaria Kaszubska od lat przyciąga rzesze turystów oferując im nie tylko znakomity odpoczynek nad czystymi jeziorami, smaczną kuchnię, ciekawą kulturę czy cenne zabytki architektoniczne ale również proponując nowe formy spędzania czasu. Urozmaicona rzeźba terenu w połączeniu z malowniczym krajobrazem pełnym jezior, pól i lasów a także czystym powietrzem stanowi idealne miejsce do aktywnego wypoczynku. Jedną z nowych propozycji na Kaszubach jest Nordic Walking.  

Sprawdź trasy w naszej okolicy

>>Sprawdź  trasy kajakowe w naszej okolicy<<.<<

 

 

 

 

 

 

         Bez wielkiej przesady województwo pomorskie można nazwać wędkarskim rajem. Decyduje o tym bogactwo akwenów i wynikająca z niego, niespotykana w innych regionach centralnej i południowej Polski, różnorodność gatunkowa poławianych przez „moczykijów” ryb

         W kaszubskich jeziorach złowić można zarówno ryby spokojnego żeru (płocie, wzdręgi, leszcze, karasie, ukleje, karpie, amury, krąpie) jak i typowych drapieżników (szczupak, sandacz, okoń, sum).

         Łowisko Świniobudy jest jednym z nielicznych łowisk na terenie Pomorza, znajduje się w odległości około 3 km od Kościerzyny. Jest to cichy akwen o powierzchni 4ha i głębokości 22m. Otoczony malowniczymi krajobrazami kaszubskimi.

    Całość gwarantuje, że tutaj mogą Państwo w ciszy i zgodnie z naturą spędzić wolny czas i zrelaksować się. W wodach naszego łowiska żyją liczne gatunki ryb: okoń, płoć, lin, szczupak, węgorz, sandacz, karaś, karp, jesiotr, troć wdzydzka. Ryby można łowić z pomostów rozmieszczonych wzdłuż całej linii brzegowej. Na wyposażeniu łowiska jest wędzarnia, która jest do dyspozycji gości.

 

 

 

 

 

 

 

     Coraz więcej osób przekonuje się, że jazda konna jest przyjemnością dostępną niemal dla każdego, niezależnie od pory roku i pogody. Nawet spokojny spacer po łąkach czy leśnych ostępach stanowi dla mieszczucha niezapomniane przeżycie. Wszyscy miłośnicy sportu jeździeckiego znają zapewne przysłowie mówiące, że największe szczęście w świecie na końskim siedzieć grzbiecie.

     Rozwój jeździectwa, turystyki i rekreacji, a nawet wykorzystanie tych zwierząt w lecznictwie sprawia, że konie powracają do mody. Wczasy w siodle, wielodniowe konne rajdy, pokazy, zawody hippiczne, konkursy ujeżdżenia, skoków,  woltyżerka i wyścigi wszystkie te konkurencje zdobywają coraz więcej zwolenników. Nieopodal naszego gospodarstwa znajude się stadnina koni, gdzie można bezgranicznie oddać się o rozrywce na siodle, czerpiąc z dobrodziejstw  Kaszubskich szlaków.